Proč je lepší cvičit venku?

18.08.2021

Proč je lepší cvičit venku, si povíme v dnešní článku. Věřím, že po přečtení výhod, i vás cvičení venku nadchne stejně jako mě.

Nejprve si musíme odpovědět na otázku, kolik vlastně trávíme času, v průběhu pracovního týdne, venku?

Většina lidí si vůbec neuvědomuje, kolik času tráví zavření uvnitř budov, kanceláří... Můžeme tedy říct, že většina našeho života se odehrává ve vnitřních prostorách, v interiéru.

Čerstvý vzduch a vůbec pobyt v přírodě má obrovský vliv na to, jakou náladu zrovna máme. Pobyt venku, tedy redukuje stres a deprese, zlepšuje náladu. Pojďme si to vyzkoušet rovnou sami na sobě. Místo autem, jděte do krámu pěšky a pozorujte své pocity a emoce. Dalším nepopiratelným benefitem je přirozené získávání vitamínu D, ze slunečních paprsků. Vitamín D je pro naše tělo nepostradatelný a potřebujeme jej, krom jiného také ke vstřebávání vápníku, který je důležitý pro silné kosti. Jeho nedostatek se projevuje zejména v zimním období, kdy je sluneční svit kratší, ale také méně výrazný neboť v zimě bývá většinu času sluníčko schované pod mrakem. Sluneční svit navíc podporuje generování energie ve svalech.

Cvičení venku pozitivně ovlivňuje náš mozek, který je venku stimulován mnohem lépe, než cvičením ve vnitřních prostorách. Více rozvíjíme své smysly. A zcela určitě našemu tělu prospěje i pohyb po různých površích.

Bezesporu je pro nás, i pro náš organismus, tedy lepší trénink venku. 

Oproti cvičení uvnitř, navozuje víc pocitů dobré nálady a rychlejší odbourání stresu. Zvyšuje fyzickou kondici, neboť vydané úsilí a intenzita je větší, čímž dochází i většímu spalování kalorií. Studiemi je také prokázané, že u venkovních aktivit setrváme déle, než u aktivit odehrávajících se v tělocvičně. 

Snad jedinou nevýhodou cvičení venku je vystavení se nepříznivému počasí. Ovšem, pokud si zvykneme trénovat za jakéhokoliv počasí, posílíme tím zejména svoji imunitu a obranyschopnost. Je však třeba dbát určitých zásad a neprochladnout. V takovém případě je nachladnutí nasnadě a pozor také na ofouknutí zpocených zad! 

Pokud i vás nadchlo cvičení venku, pod širým nebem, stejně jako mě, neváhejte navštívit moje lekce Zumby, které probíhají na hřišti od časného jara do pozdního podzimu. Výživové poradenství Fit s Ilčou

 Váš průvodce světem zdravého životního stylu.