Moje filosofie

Kdo jsem a co přináším


Akreditovaný výživový poradce

Váš průvodce světem zdravého životního stylu.

Specialista na výživu maminek a těhotných a výživa v prevenci kardiovaskulárních onemocnění

Instruktor Aerobiku a Dance aerobiku, Body Fit & Dance, Cue Like a PRO, Zumba, Take the Lead, VirtualPro, HIIT a funkčního tréninku

Jedním z hlavních důvodů, proč byste měli využít služby výživového poradce, myslím kvalifikovaného výživového poradce, nikoliv osobního trenéra či poradce ala přeprodejce různých diet, je ten, že byste měli klást důraz na udržitelnost změn, které se chystáte ve svém životě právě podniknout.

Mojí filosofií je pestrý a vyvážený jídelníček skládající se ze základních, běžně dostupných potravin, které najdete v kterémkoliv marketu, případně prodejnách zdravé výživy, bez nutnosti být otrokem kupujícím neustále dokola různé doplňky stravy a suplementy. Rozhodně nejsem žádný "dietář" neboť si myslím, že jakákoliv dieta ještě nikdy nikam dlouhodobě nevedla. "Diety" ať už jakékoliv jsou krátkodobým časovým horizontem a po jejich ukončení je obvykle člověk jak urvaný ze řetězu. Zdravý jídelníček nutně neznamená 3x v týdnu losos nebo pouze zelenina. Zdravý jídelníček je ten, který obsahuje vše v dostatečné míře a to ať jde o sacharidy nebo bílkoviny, či tuky.

V rámci většiny fitness kurzů se výživa probírá jen okrajově, neb hlavní důraz je kladen na správné vedení cviků. Informace o tom, jak si nastavit vhodný jídelníček jsou proto nedostatečné. Základem hubnutí je především správná strava s vhodným kalorickým deficitem. Mnoho lidí má však zato, že základem hubnutí je držení hladovky. Tak to opravdu není! A to mě vedlo k tomu, studovat výživu jako samostatný obor a do hloubky porozumět jejímu fungování. A tomu, jak ji vhodně využít v prevenci civilizačních onemocnění, jejichž nárůst, zejména v posledních letech, je enormní. Redukce hmotnosti je pak bonusem za to, že dáváme svému tělu to nejlepší.  

Jsem akreditovaný výživový poradce a specializuji se především na maminky po porodu, aby opět byly spokojené se svou postavou. Není však vyjimkou sestavení jídelníčku i pro muže, ať už chtějí redukovat nebo nabírat. Mimoto jsem také instruktor skupinového cvičení s licencí pro vedení lekcí Zumba Fitness, Dance Aerobik a kondiční cvičení HIIT, funkční tréninky se specializací na diastázu. 

A co mě vedlo k tomu, abych se stala instruktorem cvičení? Dřív, než jsem se naučila chodit, jsem seděla na koni. Avšak touha po tanci se nakonec stala mým dalším koníčkem. Jako malá jsem velmi ráda tancovala. Na svatbě mého strýce jsem už v 5 letech skoro všechny utancovala do bezvědomí. 

Na střední jsem se věnovala několik let aerobiku, který záhy přerušil pád z koně a následné komplikace se zády. Po dlouhé době jsem se přesto opět vrátila k aerobiku a bodystylingu, který mě však dostatečně neuspokojovala a hledala jsem další možnosti. Už v této době přišel zájem o to, jak se lépe a vhodněji stravovat, aby se dostavovaly výsledky v podobě štíhlejší a pevnější postavy. 

Díky mnoha dalším, někdy i nepříjemným okolnostem, mi do cesty přišla Zumba a bylo jasné, že to je opravdu srdcovka. Nevěšte proto hlavu pokud si s vámi osud někdy pohrává ne zrovna příliš pěkně. Vše se nám děje z nějakého důvodu. Nebojte se proto plnit si vlastní sny. Jak mi jednou jedna dobrá osůbka řekla "...strach je mocný, ale sny jsou mocnější..." pokud máte podporu, a já jí mám, nebojte se do toho jít. Ať už jde o to, získat vytouženou postavu nebo cokoliv jiného. Po absolvování školení instruktora Dance Aerobiku, už byl jen krok k tomu, udělat licenci i na vedení lekcí Zumba Fitness a další školení následovaly abych se mohla stát instruktorkou mnoha dalších cvičení. 
Chci být špičkou v oboru a proto se pro vás neustále školím, abych vám přinášela nejmodernější způsoby zdravého životního stylu. 

Moje práce je mým koníčkem a zároveň velkou výzvou. Nesmírně si vážím toho, že si vybíráte právě mě a mohu být součástí vaší proměny.

S láskou k jídlu, Fit s Ilčou.


Výživové poradenství Fit s Ilčou

Váš průvodce světem zdravého životního stylu.