Proč se svěřit do rukou výživového poradce?

03.09.2021

Tuto otázku si klade asi každý. Odpověď na ni je jednoduchá.

Dostat kvalifikované rady, jak z dlouhodobého pohledu udržet ideální váhu. Jak redukovat svou váhu tak, aby to bylo v souladu se zdravotními dopady.

Naučit se hledat v supermarketech to, co za něco stojí a dokázat to odlišit od nekvalitních potravin.

Mnoho lidí si myslí, že zdravá strava rovná se drahá strava. Toto je největší mýtus, který zdravou stravu doprovází už od nepaměti.

Zdravá strava není jen o konzumaci lososa nebo tuňáka několikrát v týdnu. Stejně tak není primárně čistě jen o chroupání zeleniny.

Zdravý jídelníček by měl být pestrý a vyvážený po všech stránkách.

Co vám tedy spolupráce s výživovým poradcem přinese?

Rozhodně nebudete hladovět a přesto budete svou váhu redukovat nebo udržovat, případně dle vašich preferencí můžeme nastavit jídelníček tak, abyste nabrali požadovaná kila.

Jednoznačně se vám nastartujete a zrychlí metabolismus a zlepší celková kondice.

Zdravá strava je prevencí prakticky všech civilizačních onemocnění počínaje hypertenzí, přes diabetes mellitus, aterosklerózu až po závažná kardiovaskulární onemocnění jako je centrální mozková příhoda, infarkt myokardu a další.

K dalším výhodám jednoznačně patří získání více energie a vitality. Kdo by po ni v dnešní, uspěchané době netoužil? Každý den na nás čeká tolik úkolů, které musíme zvládnout a bez potřebné energie přichází frustrace a často i deprese a úzkost.

A jako bonus zdravé stravy získáte dlouhodobé návyky, které vaši hmotnost udrží na uzdě a nebudete se muset potýkat s jo-jo efektem a výkyvy nálad a únavy.

Při výběru vašeho výživového poradce byste měli dbát především na jeho kvalifikaci, následné pravidelné vzdělávání a v neposlední řadě také na to, abyste si společně lidsky sedli. Váš výživový poradce by vás neměl nutit k něčemu, co sami nechcete.

Zdravá strava rozhodně neběží pouze na základě nutné koupě suplementace!! Toto mějte, prosím, vždy na paměti. Váš výživový poradce by měl respektovat vaše požadavky, cíle a možnosti. Zároveň by vám měl být oporou, pokud vy sami máte pocit, že jste v něčem selhali. Není nezbytností dodržovat nastavený jídelníček na 100% bez možnosti vyhodit si někdy z kopýtka. Nevěšte proto hlavu a bez obav se na svého výživového poradce obraťte pro znovu získání motivace. Dobrý výživový poradce vám bude oporou.

S láskou k jídlu, Fit s Ilčou.Výživové poradenství Fit s Ilčou

Váš průvodce světem zdravého životního stylu.